Sobota, 13 kwietnia 2024

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu sponsora? 5 wskazówek, które ułatwią Ci poszukiwania

22 sierpnia 2022

Czy jesteś nowy w odwyku? Jeśli czytasz to i odpowiadasz na to pytanie solidnym, ale zrezygnowanym TAK, wejście na spotkanie 12 kroków może być przytłaczające i pełne momentów WTF.

Widoki, dźwięki, zapach mocnej kawy, obcy ludzie angażujący się w rozmowy o zdrowieniu, które brzmią jak obcy język - to może być wiele do ogarnięcia dla kogoś, kto chce rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

Spotkania 12 kroków mogą być kluczowym narzędziem w Twojej podróży ku wyzdrowieniu. Wsparcie, zachęta i wspólnota, które otrzymujesz od tych, którzy kroczą podobną ścieżką, mogą wzmocnić cię do ostateczności i dać ci motywację do przyśpieszenia, zapięcia pasów i pójścia naprzód w twoim wyzdrowieniu.

Podczas gdy pomocna dłoń od innych jest wspaniałą rzeczą, posiadanie kogoś konkretnego, kto będzie twoim przewodnikiem we wczesnych etapach zdrowienia jest jeszcze lepsze. Posiadanie kogoś, kto pokaże ci liny i poprowadzi cię przez dobre, złe i brzydkie strony twojej podróży po zdrowienie może dać ci pewność siebie i siłę.

Kim jest ten sensei trzeźwości? Kto jest tym guru wdzięczności. Ta osoba jest twoim sponsorem, a znalezienie sponsora może oznaczać różnicę między wzrastaniem w zdrowieniu, a utknięciem i cofnięciem się w paskudnym cyklu uzależnienia.

Co to jest sponsor?

Dobrze, wiesz, że znalezienie sponsora ma kluczowe znaczenie dla rozpoczęcia odwyku i postawienia go na nogi - ale prawdopodobnie zastanawiasz się, czym, do diabła, jest i co robi sponsor.

Mówiąc najprościej, sponsor to ktoś, kto pomaga osobom początkującym w programach 12 kroków, takich jak AA i NA. Sponsorzy edukują nowicjuszy w zakresie 12 kroków i tradycji i można ich pozyskać na spotkaniu wspólnoty 12 kroków.

W poszukiwaniach sponsora należy pamiętać, że powinien on mieć znaczny okres czystości i trzeźwości. Wraz ze swoimi rówieśnikami, sponsorzy są postrzegani jako kolejny ważny system wsparcia dla osób rozpoczynających leczenie.

Większość sponsorów pozwala tym, których sponsoruje, na swobodne dzwonienie do nich w dowolnym miejscu i czasie. Ostatecznie, sponsorzy służą radą i wskazówkami podczas wzlotów i upadków wczesnego powrotu do zdrowia.

Co jest najlepsze w znalezieniu sponsora? Wystarczy po prostu zapytać.

Dlaczego sponsorzy są tak cholernie ważni?

Tak, sponsorzy to dobra rzecz w odwyku, ale dlaczego są tak ważni dla sukcesu? Sponsorzy to osoby, którym można zaufać i którym można się zwierzyć, kiedy trzeba się podzielić tym, co się dzieje w naszym wyzdrowieniu.

Oczywiście, sponsorzy byli tam, gdzie ty teraz jesteś i przepracowali swój program zdrowienia w stopniu, który może być inspirujący. Jeśli jesteś na chwiejnym gruncie i potrzebujesz pomocy, twój sponsor jest gotów wyciągnąć do ciebie rękę.

Sponsorzy pomagają też w pracy nad każdym z Kroków i pozwalają rozwinąć własne poczucie duchowości i celu w programie.

5 wskazówek jak znaleźć sponsora odpowiedniego dla siebie

Jesteś gotowy, by znaleźć dla siebie sponsora. Od czego zacząć? Oto 5 podstawowych wskazówek, które pomogą ci znaleźć sponsora odpowiedniego dla ciebie.

Sponsor musi być aktywny w programie 12 kroków

Być może jest to najbardziej oczywista wskazówka ze wszystkich, ale warto ją powtórzyć. Twój sponsor musi być aktywny w programie 12 kroków. Kropka. Twój sponsor nie może wierzyć w 12 Kroków bez przekonania; musi być dogłębnie zaznajomiony z 12 Krokami i sposobem działania każdego z nich oraz być w stanie przekazać ci to językiem, który łatwo zrozumiesz.

Wybierz kogoś, kto nie jest dla ciebie atrakcyjny

Ponownie, wskazówka typu "no duh", ale bardzo ważna do przestrzegania. Kuszenie się jakimkolwiek intymnym spotkaniem podczas pracy nad swoim wyzdrowieniem to przepis na katastrofę.

Nie oznacza to, że nie możesz wybrać sponsora, który jest atrakcyjny na poziomie platonicznej przyjaźni; oznacza to po prostu, że jeśli twoja atrakcyjność jest na głębszym poziomie i odwraca twoją uwagę od pracy nad wyzdrowieniem, najlepiej trzymać się z dala od tej osoby.

Twój sponsor potrzebuje sponsora

Za każdym dobrym sponsorem stoi sponsor, który pomaga mu w powrocie do zdrowia. Jest to szczególnie korzystne, jeśli ty i twój sponsor natraficie na blokadę i nie będą w stanie ci pomóc. Po prostu może zwrócić się do swojego sponsora.

Wybierz kogoś, kto nie będzie ściemniał

Praca nad programem zdrowienia polega na mówieniu prawdy, a twój sponsor nie powinien unikać prawdy, jeśli coś nie działa w twoim zdrowieniu. Twój sponsor powinien umieć delikatnie, ale stanowczo dać ci znać, że twoje zachowania są niebezpieczne i zagrażają twojemu wyzdrowieniu.

Wybierz kogoś pozytywnego

Sponsor, którego wybierasz, musi mieć pozytywne nastawienie do własnego wyzdrowienia, jak również do twojego. Sponsor, który jest optymistyczny i optymistyczny, może pomóc ci przeprowadzić cię przez trudne miejsca i świętować twoje małe zwycięstwa.

Każdy w wyzdrowieniu potrzebuje wskazówek

Bez względu na to, czy jesteś nowy na drodze do wyzdrowienia, czy też masz już za sobą kilka znaczących okresów czystości i trzeźwości, ważne jest, abyś miał solidne wskazówki i wiedzę, aby utrzymać swoje wyzdrowienie w centrum uwagi. Poprzez pouczające artykuły i wnikliwe blogi, Sober Nation zapewnia wszystkim ludziom w społeczności odzysku z know how muszą pozostać w grze.

Z nowych postów codziennie wraz z kompleksowym katalogu leczenia w zasięgu ręki, Sober Nation może być, że fundament i wsparcie, którego potrzebujesz, jak kontynuować na ścieżce życia do odzysku.