Piątek, 24 maja 2024

Testy narkotykowe. Jaka jest ich skuteczność i jak je wykonać?

10 sierpnia 2021

Za pomocą testów narkotykowych można szybko sprawdzić, czy dana osoba znajduje się pod wpływem substancji psychoaktywnych, czy też nie. Testy te są nieinwazyjne i można je wykonać w domu.

Militaria.pl oferuje obecnie legalne testy narkotykowe i narkotykowe. Testy te służą do wykrywania zakazanych substancji w moczu. Testy te mają wiele zalet, m.in. niski koszt, możliwość wykonania w domu oraz łatwość interpretacji wyników.

Jak działają testy narkotykowe?

Domowe testy narkotykowe są łatwe w użyciu, zarówno jeśli chodzi o procedurę, jak i wyniki. Aby wykonać test, nie potrzebujesz żadnego specjalnego przeszkolenia. Ulotka dołączona do testu jest wszystkim, czego potrzebujesz. Istnieją dwa rodzaje testów na obecność narkotyków: testy na ślinę i testy na mocz.

Militaria.pl oferuje przede wszystkim pierwszy rodzaj testów narkotykowych. Aby wykonać test, należy zanurzyć pasek testowy w próbce moczu. Nie ma znaczenia, kiedy próbka została pobrana. Test można wykonać rano, po południu lub wieczorem. Mocz powinien zostać umieszczony w probówce na kilka sekund. Po tym czasie należy zobaczyć wynik.

Interpretacja wyników

W okienku z wynikami wyświetlany jest wynik testu w postaci linii. W instrukcji i teście narkotykowym zazwyczaj znajdują się informacje dotyczące interpretacji. Wynik pozytywny w oferowanym przez nas teście oznaczony jest linią w polu kontrolnym C, a wynik negatywny dwiema liniami w polach C i T. Niemożność uzyskania wyniku zostanie wskazana tylko w polu T.

Dostępne są również testy narkotykowe z rozmazem. Jest to dłuższy test. Materiał jest usuwany z jamy ustnej. Wymaga to intensywnego pocierania przez kilka minut. Następnie sonda jest umieszczana na płytce testowej na około dziesięć minut. Wyniki są zazwyczaj wyświetlane w podobny sposób, jak w przypadku testów narkotykowych na mocz.

Sprawdź również: Jak pomóc osobie uzależnionej od narkotyków

testy narkotykowe

Jakie substancje można wykryć

Testy narkotykowe mogą wykryć narkotyki takie jak metamfetamina, metamfetamina, MDMA (ecstasy), kokaina i opiaty (morfina heroina kodeina), ketaminy, oksykodony, buprenorfina i tramadol. Oferujemy również testy na obecność THC, który jest głównym składnikiem psychoaktywnym występującym w marihuanie i haszyszu. Podczas gdy większość testów narkotykowych służy do wykrywania konkretnych narkotyków i innych substancji, oferujemy również multitesty, które pozwalają na zbadanie do 10 substancji psychoaktywnych w moczu.

Miltaria.pl oferuje również testy na legalne dopalacze. Dopalacze to jedne z najniebezpieczniejszych substancji psychoaktywnych. Mogą zawierać niebezpieczne związki chemiczne, które mogą być bardzo niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Istnieje wiele rodzajów legalnych dopalaczy. Każdy z nich będzie miał inny skład i w różny sposób będzie oddziaływał na organizm człowieka. Wiele dopalaczy zostało zaprojektowanych tak, aby wywoływać efekty podobne do tradycyjnych narkotyków. Testy na obecność dopalaczy mogą być użyte do identyfikacji najczęściej występujących substancji w dopalaczach, takich jak JWH-018 lub JWH-073, które znajdują się w K2, Spice i Mocarzu. Oferujemy testy na obecność benzodiazepin i mefedronów, MDPV, czy fentanylu, który jest syntetycznym opioidem naśladującym działanie heroiny.

Czy testy narkotykowe są wiarygodne?

Dostępne są skuteczne testy moczu na obecność narkotyków i dopalaczy. Są one czułe i mogą wykryć niewielkie ilości narkotyków w moczu. Możliwe są fałszywe wyniki, ale są one rzadkie. Ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu upłynęło od ostatniego zażycia narkotyku lub środka pobudzającego.

Średni czas utrzymywania się substancji w moczu wynosi około:

  • Amfetamina może potrzebować do 3-4 dni, aby się wchłonąć.
  • THC może być przyjmowane przez okres do 3-7 dni (dłużej w przypadku długotrwałego stosowania).
  • Ecstasy można zażywać do 4 dni.
  • W przypadku heroiny może to trwać do 3 dni.
  • W przypadku kokainy do 3 dni.

Dobrym pomysłem jest wykonanie odpowiedniego testu przed zażyciem. Test narkotykowy jest łatwy w użyciu. Aby wyeliminować możliwość podmiany próbki, ważne jest, aby kontrolować oddawanie moczu.