Piątek, 14 czerwca 2024

Telehealth w terapii uzależnień: Czy jest skuteczna?

21 lutego 2023

W 2018 roku AspenRidge Recovery, ośrodek odwykowy i leczniczy z siedzibą w Kolorado, specjalizujący się w zdrowiu psychicznym, złożonej traumie i zaburzeniach używania substancji, uruchomił AspenRidge REACH, pierwszy w stanie kompleksowy, w 100% internetowy intensywny program ambulatoryjny (IOP) dla dorosłych. Zdając sobie sprawę, że każdego roku tysiące Koloradyjczyków, którzy żyją z zaburzeniami używania substancji i współwystępującymi z nimi problemami zdrowia psychicznego, nie szukają leczenia z powodu braku dostępności, obaw dotyczących prywatności, lęku związanego ze stygmatyzacją, a także osobistej kariery i obowiązków rodzinnych, AspenRidge rozpoczął tworzenie programu oferującego prawie 3 milionom Koloradyjczyków dostęp do usług IOP, którzy wcześniej nadal byliby pozbawieni środków na dostęp do wykwalifikowanej opieki zdrowotnej. Po COVID-19 stało się jeszcze bardziej oczywiste dla przedstawicieli zawodów związanych ze zdrowiem behawioralnym, jak istotne będzie telezdrowie i opieka nad zdrowiem psychicznym online, a zwłaszcza w odniesieniu do leczenia uzależnień, opieki nad powrotem do zdrowia i zapobiegania nawrotom.

Według Ethana Castro, dyrektora generalnego AspenRidge Recovery, "W 2018 roku prawie 975 Koloradanów zmarło z powodu przedawkowania substancji, a stawki są najwyższe w wiejskich hrabstwach z ograniczonymi zasobami i dostępem do leczenia", powiedział. "ApenRidge REACH udostępnia wysokiej jakości leczenie dla około 3 milionów Koloradanów, którzy wcześniej nie mieli dostępu, ponad dwukrotnie zwiększając całkowitą dostępność usług IOP w stanie".

Podobnie jak w przypadku ich osobistego IOP, program REACH jest prowadzony przez licencjonowanych klinicystów i dostarcza wszystkie te same usługi terapeutyczne bezpośrednio do klienta w domu w prywatnym, zgodnym z HIPAA wirtualnym formacie. W ten sam sposób, że wielu pacjentów dostęp do spotkań telezdrowotnych poprzez połączenia internetowe z ich podstawowych dostawców opieki zdrowotnej za pośrednictwem telefonów komórkowych, tabletów i komputerów, pacjenci dostępu do wirtualnej terapii online dla zaburzeń używania substancji i zdrowia psychicznego może dołączyć do programu online IOP. Usługi lecznicze w tym programie obejmują:

 • 12 tygodni sesji indywidualnych, grupowych i rodzinnych
 • 10+ godzin terapii online w każdym tygodniu
 • Leczenie podwójnej diagnozy i opiekę opartą na traumie
 • Wsparcie psychiatryczne i zarządzanie przypadkami
 • Program terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), zapobiegania nawrotom oraz ACT (modalność leczenia oparta na uważności)
 • Nacisk na proces terapeutyczny i wsparcie rówieśników w każdej sesji
 • Budowanie umiejętności i edukacja w zakresie uzależnień i powrotu do zdrowia
 • Losowa analiza moczu i testy DNA dla odpowiedzialności?

Jak skuteczna jest wirtualna terapia i leczenie uzależnień online?

Określenie skuteczności każdej metody leczenia odzysku jest trudna rozmowa. Jak mierzymy trzeźwość, długotrwały powrót do zdrowia i dobre zdrowie psychiczne, zdając sobie sprawę, że mamy do czynienia z zaburzeniem, które ma wysoki wskaźnik poślizgów i nawrotów może być mylące. To co wiemy, to że kiedy mamy do czynienia z zaburzeniami używania substancji, izolacja jest jednym z głównych powodów, dla których większość pacjentów wraca do nałogu. Program, który oferuje dostępność, zwłaszcza jeśli dana osoba znajduje się na wsi lub w odległej sytuacji, może stanowić różnicę między życiem a śmiercią. Od czasu uruchomienia IOP online AspenRidge odnotował 20% wzrost frekwencji na sesjach REACH. Absolwenci AspenRidge z programu osobistego zgłaszają zdumiewający 80% wskaźnik trzeźwości po roku lub więcej od rozpoczęcia leczenia. Po zapoznaniu się z badaniami dotyczącymi skuteczności telezdrowia w terapii uzależnień oraz wirtualnych sesji online można spodziewać się, że program REACH może przynieść podobne rezultaty. Zwłaszcza, że łączy on w sobie szereg narzędzi i sposobów, które zapewniają uczestnictwo i odpowiedzialność, takich jak badanie moczu oraz kontrola obecności i zaangażowania online. Często słabym ogniwem wielu programów leczenia stacjonarnego jest plan dalszej opieki lub opieki po zakończeniu leczenia, jak to się czasem określa, po wypisaniu pacjenta z placówki lub programu. To jest, gdy pacjent jest wezwany do przyłączenia się do następnej IOP, uzyskać jakiś rodzaj profesjonalnego coachingu odzysku, być może szukać trzeźwego życia lub przejściowe ustalenia dotyczące życia, i skorzystać z grup wsparcia dla odzysku z innymi pokonując ich podobnych substancji lub zachowań. Zbyt często pacjenci opuszczają leczenie bez powiązania z programem i ostatecznie popadają w marazm z powodu dostępności wysokiej jakości opieki w ich obszarze geograficznym, braku zachęty do kontynuowania programu i ogólnie czują się pozostawieni w tyle przez miejsce, w którym właśnie zainwestowali ostatnie kilka tygodni swojego życia. Podczas gdy niektóre ośrodki leczenia opracowały własną aplikację na smartfony, dając swoim pacjentom dostęp do trenera lub specjalisty ds. odzyskiwania po wypisaniu z ośrodka, IOP online, taki jak ten opracowany przez AspenRidge, może służyć jako plan opieki po zakończeniu programu dla byłych pacjentów, pomagając im doświadczyć ciągłego wsparcia i terapii odzyskiwania, jak również służąc jako punkt wejścia do opieki dla tych w bardziej odległych obszarach, które nie mają zasobów i dostępu do profesjonalnej opieki osobistej.

Jak online zdrowia psychicznego przestrzeń widzi coraz więcej millenialsów już wykorzystujących inne zasoby terapii online, takich jak BetterHelp i Talkspace, to jest naturalny postęp, aby zobaczyć je grawitacji w kierunku bardziej wyspecjalizowanych obszarów opieki zdrowia psychicznego, w tym przestrzeni odzysku uzależnień. Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Ctel (uznaną w kraju organizację badawczą 501(c)(3) non-profit, koncentrującą się na telemedycynie i opiece wirtualnej), millenialsi "znacznie częściej wyrażają zainteresowanie telemedycyną w porównaniu z poprzednimi pokoleniami". Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne informuje również, że telezdrowie jest akceptowalną alternatywą dla tradycyjnej opieki twarzą w twarz, uważa się, że jest tak samo skuteczne i oferuje kilka korzyści, takich jak wygoda, dostępność i usunięcie barier w opiece.

"Ponieważ popyt na telezdrowie i adopcja nadal rośnie, ważne jest, że wszyscy dostawcy usług zdrowotnych, w tym tych dla zdrowia psychicznego i leczenia odzysku, reagować, aby sprostać potrzebie", Castro powiedział. "Jesteśmy podekscytowani, aby prowadzić ten wysiłek w Kolorado, przynosząc sprawdzoną, niedrogą i wygodną opcję leczenia dla ludzi we wszystkich obszarach stanu".

Podczas gdy możemy przewidzieć wzrost innych modeli opieki, takich jak REACH, aby zacząć pojawiać się w innych stanach, niektórzy specjaliści od odzyskiwania uzależnień są ostrożnie optymistyczni w odniesieniu do ich skuteczności dla swoich pacjentów z zaburzeniami używania substancji. Jedną z obaw jest to, że pacjenci mogą zobaczyć grupę internetową jako główny środek wsparcia i nie zagłębiać się w rozwój partnerów w ich własnych lokalnych społecznościach, pozostawiając ich bezbronnymi bez lokalnego połączenia, do którego mogliby się odwołać w czasie kryzysu. Inni kwestionują to, czy społeczności internetowe rzeczywiście oferują pacjentom możliwość doświadczenia poczucia bycia znanym, tak jak w przypadku społeczności osobistej. W końcu, niezależnie od tego, czy chodzi o spotkanie osobiste czy wirtualne, większość klinicystów podkreśla, że każdy musi wziąć odpowiedzialność za swój poziom uczestnictwa. Równie łatwo jest ukryć się w programie osobistym, jak i w spotkaniu online. Ponadto, w programach takich jak REACH istnieją możliwości terapii indywidualnej wbudowane w program, które potencjalnie wypełnią wszelkie luki, które poczucie zagubienia w grupie online może stworzyć dla niektórych osób. Dobry program online upewni się, że oferuje tak wiele możliwości dla jednostki, aby być zaangażowanym, jak to możliwe, nawet jeśli jest to na ekranie przez połączenie internetowe.

Konsensus danych zebranych przez wiele badań wokół telezdrowia i modalności terapii online wskazuje, że nie ma różnicy w satysfakcji pacjenta, skuteczności leczenia i pozytywnych wyników z terapii telezdrowia w przeciwieństwie do sesji osobistych. Powszechnie uważa się, że CBT i Motivational Interviewing są równie skuteczne w sieci, jak i w warunkach osobistych, co sprawia, że modele zdrowienia online mogą być równie skuteczne i można oczekiwać, że ich dostępność wzrośnie.

Podczas gdy technologia nadal tworzy wspaniałe możliwości w zakresie podejmowania zdrowia psychicznego i opieki odzysku do miejsc, które rzadko miały dostęp do niego w przeszłości, jedna ostrożność jest to, że nie jest zaprojektowany, aby być jeden jedyny system wsparcia. Leczenie uzależnień jest podejściem wielostronnym. Obejmuje ono nie tylko psychiczne, emocjonalne i duchowe samopoczucie pacjenta, ale także upewnienie się, że pacjent może mieć dostęp do wszelkich leków na receptę, które mogą okazać się niezbędne. Ponieważ gdzieś pomiędzy 45% - 50% osób cierpiących na zaburzenia związane z używaniem substancji doświadcza również współwystępujących problemów ze zdrowiem psychicznym, będzie to wymagało, aby byli oni w stanie uzyskać dostęp do leków na wszystko, od zaburzeń lękowych i depresji do innych bardziej skomplikowanych wyzwań związanych ze zdrowiem psychicznym. Programy online mogą pomóc wypełnić tę lukę, angażując lekarzy w ich stanie i regionie, aby być częścią ich zespołu oceny i leczenia online, jak to, co oferuje program REACH.

Pomimo niektórych obaw, które pojawiają się w odniesieniu do tego nowego świata wirtualnego zaangażowania, jak to odnosi się do terapii uzależnień i leczenia zdrowia psychicznego, dowody wydają się silne, że online IOP może zapewnić równie satysfakcjonujące i skuteczne wejście do trzeźwości i trzeźwego stylu życia poprzez zapewnienie wysokiej jakości usług w zakresie zdrowia psychicznego wokół leczenia uzależnień i kontynuacji nawrotu i opieki odzysku. Na koniec dnia, wiele zależy od pacjenta i jego osobistej determinacji do pracy w każdym programie. Model jest tylko tak dobry, jak gotowość pacjenta do ogarnięcia swojej rzeczywistości i wdrożenia narzędzi oferowanych przez program. Modele zdrowienia online mogą oferować zachętę, odpowiedzialność i zaangażowanie dla tych, którzy mogli nie mieć innego dostępu do zasobów opieki zdrowotnej i w ten sposób mają możliwość uratowania niezliczonych istnień.

Więcej o AspenRidge Recovery

Leczenie uzależnień online AspenRidge REACH jest obecnie dostępne dla mieszkańców Kolorado. AspenRidge Recovery akceptuje większość głównych ubezpieczeń i oferuje przystępne opcje dla osób bez ubezpieczenia. Aby uzyskać więcej informacji odwiedź aspenridgerecovery.com/reach lub zadzwoń pod numer (970) 818-5287 i sprawdź czy ten program jest dla Ciebie odpowiedni.

AspenRidge Recovery to akredytowany przez Joint Commission ośrodek leczenia podwójnych diagnoz, który specjalizuje się w leczeniu współwystępujących zaburzeń związanych z używaniem substancji, zaburzeń zdrowia psychicznego i złożonej traumy u osób dorosłych. Wykorzystując połączenie holistycznych i opartych na dowodach metod leczenia zdrowia psychicznego, traumy i uzależnień, AspenRidge zapewnia każdemu spersonalizowany, unikalny plan leczenia, który uwzględnia jego specyficzne potrzeby. AspenRidge Recovery ma dwie fizyczne lokalizacje w Lakewood i Fort Collins, Colorado. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź AspenRidge Recovery.

Internetowe zasoby regeneracyjne AspenRidge/REACH

 • AspenRidge oferuje również 15% zniżki na AspenRidge REACH Online IOP Program dla mieszkańców Kolorado doświadczających trudności w tym czasie. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, jest gotowy, aby uzyskać pomoc, zadzwoń do nas pod numer (970) 818-5287 lub napisz na adres admissions@aspenridgerecovery.com, aby uzyskać bezpłatną wstępną konsultację.
 • AspenRidge Recovery organizuje otwarte dla publiczności spotkania wsparcia w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 20:00. Kliknij tutaj, aby dołączyć
 • Marty Rein, dyrektor kliniczny AspenRidge organizuje bezpłatną sesję na temat współuzależnienia, aby wesprzeć przyjaciół i członków rodzin osób zmagających się z uzależnieniem w czwartek 26 marca o godzinie 18:00. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować.
 • AspenRidge organizuje darmową medytację społecznościową w piątek, 27 marca o 9AM we współpracy z Harmony Foundation. Medytacja będzie trwała 15-20 minut, po czym nastąpią pytania i odpowiedzi. Kliknij tutaj, aby się zarejestrować
 • Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze nadchodzące wydarzenia.