Piątek, 14 czerwca 2024

8 wskazówek, które pomogą Ci zwalczyć negatywne myślenie

2 lipca 2022

Negatywne myśli to trucizna.

W życiu negatywne myśli mogą nas powstrzymywać i zmniejszać nasze szczęście. Na odwyku mogą prowadzić do nawrotów. Każdy, kto powrócił do nałogu, powie ci, że jego nawrót poprzedzało mnóstwo negatywnych myśli.

Bardzo rzadko nawrót jest działaniem pod wpływem impulsu. Powszechnie mówi się, że "cuchnące myślenie" jest główną przyczyną. Ostatecznie do nawrotu dochodzi, kiedy ktoś sięga po napój lub narkotyk i wprowadza go do swojego organizmu, ale spirala upadku zaczyna się zwykle kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy przed samym nawrotem.

Możliwe jest podjęcie świadomej decyzji, aby negatywne myśli zamienić na pozytywne. Można przejąć kontrolę nad swoimi emocjami i umysłem. Jeśli to zrobisz, zobaczysz, że twoje życie i stan emocjonalny znacznie się poprawią. Niezależnie od tego, czy jesteś na odwyku, czy nie, oto 8 metod, których możesz użyć, by zwalczyć negatywne myśli.

Jeśli czujesz się przygnębiony i nie możesz zrozumieć dlaczego... wypróbuj niektóre z tych technik, aby zwalczyć depresję.

Zidentyfikuj zniekształcenia

Zapisz swoje negatywne myśli.

Odczytanie ich sobie pomoże Ci zidentyfikować, co w Twoim myśleniu jest zniekształcone. Może to być trudne, ale z czasem staje się łatwiejsze. Jeśli zapiszesz swoje myśli, będziesz mógł zobaczyć, gdzie jest lęk. Zazwyczaj boimy się rzeczy, które jeszcze się nie wydarzyły. To świetny sposób, aby zyskać perspektywę.

Czasami wystarczy tylko zmienić perspektywę. Jeśli zapiszesz swoje negatywne myśli na papierze, a następnie spojrzysz na nie z obiektywnego punktu widzenia, możesz zdać sobie sprawę, że Twoje obawy są iluzją. Może to być niepewność, która znajduje ujście.

Skoro o tym mowa, zobacz tę świetną koszulkę od New Lyfe Clothing.

Znajdź dowody

Po spisaniu swoich negatywnych myśli, czas na zabawę w detektywa.

Poszukaj dowodów, które potwierdzą, że Twoje negatywne myśli są słuszne. Często okazuje się, że nie ma dowodów na to, że obawy są uzasadnione, a raczej są one przejawem naszego umysłu.

Jeśli okaże się, że twoje obawy są uzasadnione, czasami pomaga napisanie listy wdzięczności. Na przykład, jeśli obawiasz się utraty związku, możesz zmienić perspektywę, podkreślając wszystko to, co w tym związku daje ci radość.

Może znajdziesz dowody na to, dlaczego czujesz się przygnębiony, a może uświadomisz sobie, że masz dobry powód, by czuć się tak, jak się czujesz. Mogło dojść do tragedii, śmierci lub innych życiowych trudności, z którymi się zmagasz.

Kiedy jednak dotrzesz do sedna swoich uczuć, możesz opracować plan zmiany.

Uczucia nie są prawdziwe. Są one produktem ubocznym naszych działań. Zmień swoje działania, a zmienisz swoje myśli i uczucia.

Stosuj system ocen

Spróbuj zastosować system oceny swoich negatywnych myśli. Zamiast myśleć: "To jest najgorsza rzecz, jaka mogła mi się przytrafić", spróbuj ocenić to doświadczenie w skali od 0 do 100, gdzie 100 oznacza najgorsze. Pomoże to spojrzeć na sprawy z innej perspektywy, myśląc raczej w odcieniach szarości niż w czerni i bieli.

Życie nie powinno być doskonałe. Każdy ma wyzwania, z którymi musi sobie poradzić, i negatywne emocje, które musi przezwyciężyć. System klasyfikacji mentalnej to sposób na uszeregowanie pod względem ważności tych spraw w życiu, które naprawdę powodują dyskomfort.

Najpierw zajmij się dużymi problemami.

Badaj innych

Kiedy nachodzą Cię negatywne myśli, zwróć się do zaufanych przyjaciół, krewnych lub mentorów z prośbą o ich opinię na ten temat. Powiedz im, jakie są Twoje negatywne myśli i zapytaj, czy uważają je za realistyczne. Wyjaśnij sytuację i zapytaj, jak oni by się czuli, gdyby byli na twoim miejscu.

Dlatego właśnie posiadanie sponsora jest tak dobrym pomysłem. Posiadanie kogoś, kto będzie chciał powiedzieć ci prawdę i przedstawić inną perspektywę, odgrywa tak wielką rolę w zdrowieniu.

Powiedziano mi, że kiedy mówisz o swoich lękach, zmniejszasz ich siłę o połowę. To działa.

Dostosuj swoje słowa

Wiele negatywnych myśli zawiera deprecjację samego siebie lub negatywne informacje zwrotne.

Jestem wielkim zwolennikiem tej koncepcji. Zbyt często widzimy ludzi, którzy mają o sobie złe zdanie i pogarszają je, mówiąc do siebie w okropny sposób.

Pamiętam doświadczenie, w którym rozmawiałem z bliską osobą. Osoba ta zmagała się z prawdziwymi problemami osobistymi. Rzeczy, które ta osoba mówiła o sobie, były bardzo niepokojące. Pamiętam, że pomyślałam: "Gdyby ktoś mówił o niej takie rzeczy, mogłabym go uderzyć".

Ale jakoś nie zwracamy uwagi na to, że mówimy do siebie w tak negatywny sposób.

Pozytywna afirmacja to świetny motywator do zmiany sposobu, w jaki się o sobie myślimy. Powiedz sobie, że jesteś wystarczająco dobry. Przypominaj sobie, że jesteś mądry i zasługujesz na miłość i sukces.

To bardzo pomaga.

Ponowne przypisanie problemu

Jeśli obwiniasz się za coś, co poszło nie tak, spróbuj ponownie przeanalizować problem w innym świetle.

Prawdopodobnie okaże się, że w grę wchodziło wiele czynników, które nie miały z tobą nic wspólnego. W większości przypadków mamy znacznie mniejszą kontrolę nad tym, co się dzieje, niż chcielibyśmy przyznać.

Jest to stary jak świat problem kontroli. Prawda jest taka, że nie masz nad niczym kontroli.

Jedyną rzeczą, nad którą będziesz miał kontrolę, są Twoje własne działania. Jeśli ktoś zrobi coś, co Cię zrani, musisz zrozumieć, że nie masz na to wpływu.

Z pewnością bardzo łatwo jest to napisać lub powiedzieć komuś, ale znacznie trudniej jest wprowadzić to w życie. Ale nie oznacza to, że jest to mniej prawdziwe.

Jeśli czujesz się przygnębiony lub masz negatywne myśli, spróbuj ocenić, w jakim stopniu masz wpływ na to, co się stało. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie miałeś żadnej. Jeśli tak jest, musisz po prostu nauczyć się żyć z tym rezultatem.

Zrób coś dla kogoś innego

Jest taki popularny slogan, który bardzo mnie denerwuje.

Jeśli chcesz mieć poczucie własnej wartości, rób rzeczy, które pozwalają mieć poczucie wartości.

Tak, tak, rozumiem to.

Rzecz w tym, że to zawsze działa. Za każdym razem. Jeśli jestem zdołowany sobą lub mam negatywne myśli na temat jakiejś sprawy w moim życiu, najlepszym sposobem, aby przestać o tym myśleć, jest zrobienie czegoś dla kogoś innego.

Nawet jeśli oznacza to rozmowę z kimś. Spojrzenie na innych ludzi i to, z czym muszą sobie radzić, często sprawia, że nasze problemy wydają się o wiele mniejsze i pozwala spojrzeć na to, co jest w życiu ważne.

Jeśli robię coś, by pomóc, jeśli daję światu coś od siebie i przyczyniam się do rozwoju ludzkości, wszystkie moje problemy wydają się znikać.

Co jeszcze się sprawdza?

W żadnym wypadku nie znam wszystkich odpowiedzi.

Znalazłem listę technik, które działają w moim przypadku i pozwalają mi uniknąć zbyt długiej jazdy autobusem walki. Pomocne są rozmowy z innymi ludźmi.

Jeśli masz jakieś inne techniki, które pomagają Ci zwalczać negatywne myśli, zostaw je proszę w sekcji komentarzy poniżej.????