Piątek, 24 maja 2024

5 sposobów na zwiększenie swojej świadomości duchowej

23 października 2022

Uzależnienie to bestia o wielu twarzach i ma wiele sposobów, na które może cię zaatakować w trakcie zdrowienia. Bez względu na to, czy jesteś świeżo po wytrzeźwieniu, czy też masz już za sobą znaczny okres czystości, doskonale zdajesz sobie sprawę, że uzależnienie jest podstępne, zaskakujące i potężne.

Ponieważ uzależnienie od narkotyków i alkoholu jest złożonym problemem, wymaga wieloaspektowego i wszechstronnego podejścia do leczenia. Podczas gdy leczenie i grupy wsparcia są ważne w procesie zdrowienia, rozwój silnej bazy duchowej jest równie ważnym elementem w dobrze naoliwionej maszynie zdrowienia.

Duchowość jest rzeczywiście istotnym elementem procesu zdrowienia... jest to również element, z którym wiele osób w trakcie zdrowienia regularnie się zmaga.

Czym dokładnie jest duchowość?

Jeśli pamiętasz, że kiedy rozpocząłeś swoją podróż po zdrowienie, bez wątpienia zostałeś wprowadzony do dwunastostopniowej grupy wsparcia, takiej jak AA czy NA. Wiedziałeś, że te grupy działają na korzyść wielu ludzi, ale mogłeś mieć trudności z zaakceptowaniem ciężkiego duchowego wydźwięku, który określa te grupy.

Tematy bezsilności i oddania się "Sile Wyższej" mogą wywoływać obrazy Boga i konieczności oddania się Bogu... a może po prostu nie jesteś lub nie byłeś w stanie tego zrobić. Jeśli czułeś się w ten sposób i może myślałeś, że ścieżka Dwunastu Kroków nie jest dla ciebie, nie jesteś sam.

Prawda jest taka, że wielu uzależnionych, którzy chcą być czyści i trzeźwi, zmaga się z koncepcją duchowości. Aby pokonać ten garb, ważne jest, aby naprawdę zrozumieć prawdziwe znaczenie duchowości. Centrum Duchowości i Uzdrawiania na Uniwersytecie w Minnesocie oferuje nam następującą prostą definicję:

"Duchowość to szerokie pojęcie, w którym jest miejsce na wiele perspektyw. Ogólnie rzecz biorąc,obejmuje poczucie połączenia z czymś większym niż my sami i zazwyczaj wiąże się z poszukiwaniem sensu życia... Niektórzy mogą stwierdzić, że ich życie duchowe jest ściśle związane z ich związkiem z kościołem, świątynią, meczetem lub synagogą. Inni mogą się modlić lub znajdować pocieszenie w osobistej relacji z Bogiem lub siłą wyższą. Jeszcze inni szukają znaczenia poprzez swoje związki z naturą lub sztuką. Podobnie jak poczucie celu, nasza osobista definicja duchowości może się zmieniać w ciągu życia, dostosowując się do naszych własnych doświadczeń i relacji".

Tak więc widzisz, głównym punktem, który należy wbić do domu jest to, że musisz wyjść z własnego ego i spojrzeć na większy obraz z perspektywą, która jest poza tobą. Jeśli ta koncepcja oznacza Boga, naturę, sztukę lub filozofię, idź po nią. W miarę jak będziesz wzrastał w swojej trzeźwości, twoja duchowa praktyka i przekonania również będą wzrastać i obejmować nowe i wspaniałe rzeczy... i to jest jej piękno.

Jakie są sposoby na zwiększenie twojej duchowej świadomości?

1. Naucz się śmiać i pozostań pozytywny

Śmiech jest najlepszym lekarstwem

Każdy dzień może nie być dobry, ale w każdym jest coś dobrego

Widzieliśmy i słyszeliśmy takie powiedzenia tak często, że możemy zwymiotować, ale są one absolutną prawdą i świetnym sposobem na zwiększenie swojej duchowości. Zdolność do śmiechu jest ważną częścią zdrowego umysłu i ciała. Kiedy się śmiejesz, wydzielasz substancję chemiczną, która automatycznie podnosi twój nastrój i poprawia twoje zdrowie fizyczne.

Po dobrym śmiechu często okazuje się, że twoje problemy nie wydają się już tak wielkie, jak je sobie wyobrażałeś. W rezultacie, czujesz się lepiej o sobie i stają się bardziej w zgodzie z tym, co jest w tobie. Śmiech ma również inną wielką zaletę... jest zaraźliwy.

Kiedy się śmiejesz, ludzie wokół ciebie będą się śmiać i czuć się lepiej i całkiem niedługo wszyscy będą szczęśliwsi i bardziej duchowo połączeni.

2. Medytuj

Innym sposobem, aby znaleźć swoją własną Wyższą Moc i dostroić swoją duchową świadomość jest poprzez akt medytacji. To brzmi ambitnie, ale w rzeczywistości wiele technik medytacji są super proste do nauczenia się, mogą być wykonane w dowolnym miejscu i może zająć tylko 15 minut dziennie.

Znajduje spokojnego pokój lub miejsce z żadnymi rozpraszaczami, siedzi wygodnie i skupia się na wdech i wydech twój oddech. Jeśli w Twojej głowie pojawią się przejściowe myśli, zaakceptuj je za to, czym są i wróć do oddechu.

Nie chcę, żeby to zabrzmiało ciężko, ale praktykowanie medytacji jest sposobem na bezpośrednią komunikację z Twoją duszą. Daleko, co? Jeśli naprawdę o tym myślisz, nasze ciała składają się z atomów, które są w większości pustą przestrzenią. Co daje nam nasze uczucia, naszą energię i nasze znaczenie? To właśnie jest prawdziwe....

3. Musisz komuś służyć

Prawda jest taka, że nie możesz oczekiwać, że będziesz się rozwijać jako osoba i jako istota duchowa w izolacji.

Kiedy wyciągasz rękę i pomagasz innym, twoje lęki i niepewność znikają, ponieważ twoja uwaga nie skupia się na tobie, ale na czymś, co jest poza tobą.

Czy widzisz tu jakiś motyw?

Służenie innym jest bezpośrednią linią do zrozumienia siły wyższej. Kiedy czujesz wynik dobrego uczynku, jest to jego własna nagroda i prawdopodobnie poczujesz się częścią czegoś znacznie większego.

4. Masz sen?

Co sen ma wspólnego z budowaniem duchowej świadomości?

Dobrze, w celu dostrojenia się do tych specjalnych częstotliwości, które są w tobie, twój umysł i myśli muszą być dobrze dostrojone. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest uzyskanie odpowiedniej ilości snu każdej nocy. Musisz stworzyć codzienny harmonogram, który pozwala ci uzyskać od 6 do 8 godzin wysokiej jakości snu każdej nocy.

Otrzymywanie dobrego odpoczynku sprawia, że łatwiej jest ci skupić myśli... a pozostawanie w kontroli nad myślami jest ważne dla zwiększania duchowej świadomości.

5. Wyjdź na zewnątrz!

Chcesz odkryć tajemnice życia? Dostaje twój tyłek na zewnątrz i pozwolić Matkę Naturę brać nad!

Jeśli chcesz zwiększyć swoją duchową świadomość, abyś mógł zrozumieć, czym jest życie, spędź trochę czasu w przyrodzie i obserwuj, jak różne elementy współpracują ze sobą, tworząc harmonię. Kiedy zobaczymy tę harmonię, możemy zacząć rozumieć, w jaki sposób musimy być jej częścią.

Najważniejsza wskazówka ze wszystkich Is....

Jeśli chcesz zbudować i pogłębić swoją duchową świadomość... musisz ciągle trwać i być otwartym na naukę i rozwój z codziennych doświadczeń. Nasze zdrowienie, podobnie jak życie, jest pracą w toku i codziennie odkrywamy w sobie to, co dobre, złe i brzydkie. Bądź otwarty na siebie i świat wokół ciebie. Im więcej znajdziesz odpowiedzi, tym więcej będziesz miał pytań.