Sobota, 13 kwietnia 2024

5 Kluczy, aby szukać w luksusowym centrum leczenia

2 sierpnia 2022

To może być trudny moment, kiedy w końcu zdajesz sobie sprawę, że nie możesz już dłużej żyć swoim życiem, jak przez ostatnie kilka lat. Twoje uzależnienie od narkotyków lub alkoholu w końcu dogoniło Cię do tego stopnia, że nie możesz już być produktywnym członkiem społeczeństwa. Musisz natychmiast szukać profesjonalnej pomocy. W przeciwnym razie ryzykujesz utratę ludzi i rzeczy, które mają dla Ciebie największe znaczenie. Więc gdzie będziesz uczęszczał na odwyk? Jest to pytanie, na które trzeba będzie odpowiedzieć przed rozpoczęciem leczenia. Nie wolno się jednak spieszyć. Proces poszukiwania luksusowego ośrodka odwykowego jest czymś, w co należy włożyć dużo czasu i wysiłku. Oto kilka kluczowych rzeczy, na które będziesz musiał zwrócić uwagę.

1. Czystość ośrodka

Wiele osób skupia się tylko na badaniu ośrodka odwykowego pod względem jego zdolności do skutecznego leczenia uzależnionych. Nie ma wątpliwości, że jest to ważne. Istnieją jednak inne bardzo ważne kwestie, których nie wolno pominąć. Musisz pamiętać, że będziesz mieszkał w tym ośrodku odwykowym przez miesiąc lub dłużej. Dlatego też musisz mieć pewność, że budynek spełnia Twoje standardy, jeśli chodzi o to, jak wygląda jego stan sanitarny. Luksusowe ośrodki odwykowe zazwyczaj wyglądają tak pięknie, jak wiele najlepszych hoteli na świecie. Oznacza to, że czystość zazwyczaj nie jest problemem dla większości tych miejsc. Od każdej reguły są wyjątki. Podczas wycieczki powinieneś dokładnie przyjrzeć się niektórym z różnych pomieszczeń obiektu. Wtedy możesz zdecydować, czy miejsce jest wystarczająco czyste, abyś mógł w nim zamieszkać na dłuższy okres czasu.

2. Liczba pacjentów

Nie chcesz sprawdzić się w placówce odwykowej, która jest bardzo zatłoczona. Będzie to oznaczać, że personel będzie miał mniej czasu, aby dać Ci najwyższej jakości leczenia, ponieważ są one tak zajęte czynienia z wszystkich innych pacjentów. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić dokładną liczbę pacjentów, którzy będą w obiekcie w czasie, gdy planujesz otrzymać leczenie. Porównaj tę liczbę z ilością osób w ich personelu. Możesz wtedy zdecydować, czy liczba pacjentów jest wystarczająco mała, abyś mógł otrzymać jakość leczenia, której oczekujesz. Jedną z zalet luksusowych ośrodków odwykowych jest to, że zazwyczaj nie mają one dużej grupy pacjentów w danym czasie. Personel będzie miał czas, aby skupić się na każdym pacjencie i jego indywidualnych potrzebach.

3. Reputacja ośrodka

Chcesz wiedzieć, że twoje pieniądze są wydawane na leczenie, które jest dostarczane przez ośrodek odwykowy z wielką reputacją. Miejsce takie jak The Dunes East Hampton centrum odzyskiwania jest utrzymywane w najwyższym szacunku przez wielu ekspertów przemysłu odwykowego. Musisz upewnić się, że wybierzesz miejsce o podobnej reputacji, aby dać sobie najlepszą szansę na pokonanie uzależnienia. Możesz dowiedzieć się o reputacji różnych luksusowych ośrodków odwykowych na wiele sposobów. Istnieją krajowe rankingi, na które możesz spojrzeć. Możesz również porozmawiać z osobami, które pracowały w branży odwykowej przez dłuższy czas. Istnieje duża szansa, że ci ludzie będą w stanie kierować cię we właściwym kierunku. Można również przeczytać zeznania byłych uzależnionych, aby dowiedzieć się, które obiekty pomogły im kopać ich nałóg.

4. Co jest zaangażowane w program opieki po leczeniu?

Luksusowy ośrodek odwykowy nie wyrzuci cię po prostu do krawężnika po tym, jak twój czas tam się skończy. Wiele z najlepszych ośrodków zawiera również program opieki po leczeniu jako część leczenia. Dni następujące bezpośrednio po zwolnieniu pacjenta z odwyku są najbardziej podatne na nawrót choroby. Dlatego ważne jest, aby ci ludzie byli ściśle monitorowani, gdy rozpoczynają proces reintegracji z normalnym życiem. Można to zrobić na kilka sposobów. Preferowane są regularne wizyty w ośrodku odwykowym. Jednak pacjenci mogą nie mieszkać na tyle blisko, aby było to wygodne. Najlepszym rozwiązaniem są czaty online i rozmowy telefoniczne z doradcami. Doradcy będą okresowo dzwonić do Ciebie, aby sprawdzić, czy nie nastąpił nawrót choroby lub czy nie uległeś pokusie, aby ponownie zacząć używać narkotyków lub alkoholu.

5. Zasady

Luksusowe placówki odwykowe mają różne oczekiwania, jeśli chodzi o sposób, w jaki chcą, aby ich pacjenci zachowywali się. Nigdy nie powinieneś zgadywać, jakie są te zasady. Należy mieć listę zasad dostarczonych do Ciebie. Zadaj wszelkie pytania dotyczące zasad, których nie do końca rozumiesz.